manžel po mozkové mrtvici.

Datum: 12.02.2023 | Vložil: Iveta

Dobrý den ,včera ráno manžel 59 let prodělal mrtvici. Ihned jsem volala záchranku, přijela do 20 min. Dojezd do nemocnice 25 min. Při prvním vyšetření doma ještě zvedal ruce i nohy, řeč již byla špatná .Do sanitky si za pomocí sestry sám vlezl a tam ho dali na lůžko a odjeli. Do ruky jsem dostala letáček s prvotními informacemi a tf. na nemocnici. Po hodině a půl jsem s nadějí, že jsem to zachytila tak brzo jsem volala, ale paní doktorka mi řekla, že je již tepna na krku ucpaná a nepodařilo se ji zprůchodnit. Řekla, že bude mít trvalé následky. Odpoledne jsem tam jela a má celou pravou stranu ochrnutou a vůbec nás nepoznává. Byla jsem v šoku. Pořád brečím a nevím jak se s tím mám vyrovnat . Akční ještě skoro mladý chlap a vše je úplně na ruby. Večer jsem našla vaše stránky jak pomoci manželovi, o jeho vnímání a důležitosti dotyku. Dnes jsem tam byla sama, koutek již povislý nemá, a když jsem mu dala hlavu na hruď, tak mě hladil a poplácával. Ale brumlá a nic mu není rozumět. Ukazovala jsem mu na mobilu rodinu, pojmenovávala děti a vnuky. Nijak na to nereagoval. Masírovala jsem mu nehybnou ruku a nohu. Nevím jak mu mám pomoci, je mi to hrozně líto. A pořád brečím, nad tou představou, že si doma nic neukutí, nebude moci lyžovat a jezdit na svém nedávno koupeném elektrickém kole. Prosím napište mi, co
znamená ochrnutí pravé strany, co je tímto poškozeno, co nás čeká, jak to celé zvládat, jak se připravit ? Moc děkuji za odpověď

Přidat nový příspěvek