manžel po mozkové mrtvici.

Datum: 15.02.2023 | Vložil: Iveta

Dobrý den,předem vám musím poděkovat za vaše pro mne zachraňující vebové stránky a odkazy.Strašně mě psychicky udržují jakž takž při rozumu. Manžel necelých padesátdevět let, v sobotu před čtyřmi dny prodělal mozkovou mrtvici. I když atak probíhal před mýma očima a ihned byla volána záchranka, následky jsou velmi špatné. Má ucpanou krkavici, kterou už nelze zprůchodnit a poškozenou celou levou část mozku, pravou půlku těla ochrnutou, včetně řeči. Paní doktorka mi v první den řekla, že si manžel nebude moci dát věci do souvislosti a jestli se postaví na nohy tak to bude zázrak. Díky vašim stránkám, kde píšete o dotecích , masážích se snažím toto každý den provádět s manželem. Druhý den , když jsem přišla tak se mi manžel snažil něco povídat, něco bylo zřetelně slyšet
i když zcestně a když jsem se k němu přitulila, tak mě hladil po vlasech a poplacával. Bohužel se mu v noci přitížilo-krvácení do mozku na poškozenou část a převezli ho do Fa nemocnice v Ostravě-Porubě, kde ho chtěli večer operovat-snížit tlak na mozek, kde se zjistilo, že tam jsou nějaké cestičky nepoškozené. Zase bohužel, manžel nějak chytil bronchitidu a anesteziolog operaci nedoporučil. Prý se mírně zlepšil a operace není možná. Momentálně je na kyslíku a léčen medikamentně. Pořád nějaká jobovka!!!!. Prosím mám dotaz, jak dlouho vydrží mozek tlak, aby nedošlo k poškození živých cestiček. Jsem už z toho zoufalá!!! . Dnes mi lékař řekl, že zatím ho budou takto léčit dál, operace se odkládá na dobu, pokud by se jeho stav zhoršil. Při dnešní mé !rehabilitace na poškozené noze mi hnul prst u nouhou, několikrát, když jsem ho silněji zalechtala na ploskách. Myslíte, že je to nějaký reflex, nebo výborná zpráva? Moc vám předem děkuji za odpověď. Samozřejmě názory ostatních mě také velice zajímají.

Přidat nový příspěvek